200 eurų medikams

Nuo rugsėjo 1 d. per pandemiją dirbę medikai galės pasinaudoti subsidija poilsiui! Sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojams valstybė skirs po 200 €, už kuriuos bus galima išsirinkti atostogas Lietuvoje. Ką reikia žinoti ir kaip tuo pasinaudoti? Skaityk šiame straipsnyje!

KOKIOMIS PASLAUGOMIS GALĖSIU PASINAUDOTI?

Už 200 € sumą gali įsigyti apgyvendinimo paslaugas, organizuotas turistines keliones ir turizmo paslaugų rinkinius, kuriuos gali sudaryti pervežimo, transporto priemonių nuomos, apgyvendinimo ir kitos neatsiejamos paslaugos, pavyzdžiui – maitinimas, sveikatingumo paslaugos ir bilietai į lankytinus objektus. Paslaugos gali būti teikiamos tik Lietuvoje. Įsigyti galėsi tik specialius reikalavimus atitinkančių turizmo paslaugų teikėjų pasiūlymus. Bet nesijaudink, jei atrodo painu. Parengsime paketus 200 € sumai, tad panaudosi visus skiriamus pinigus, o norėdamas galėsi įsigyti ir brangesnį poilsį su daugiau nakvynių, geresnėmis ar papildomomis paslaugomis.

AR GALĖSIU PASINAUDOTI KOMPENSACIJA ATOSTOGOMS?

Valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis Lietuvoje pasinaudoti gali sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai: Medicinos gydytojai, gydytojai rezidentai, šeimos gydytojai bei gydytojai specialistai; Asmenys, įgiję akušerio arba bendrosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją. Skatinimo priemonės „Atostogų sistema medikams“ pristatomoje konferencijoje ministras R. Sinkevičius bei VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ atstovai teigė, jog bus stengiamasi, kad subsidija pasiektų ir licencijų neturinčius darbuotojus: paramedikus, laborantus, slaugytojų padėjėjus ir kitus, su pandemija kovojusius specialistus. Medikai bus įtraukti į VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ elektroninę duomenų bazę - licencijuotų medikų sąrašai bus gauti iš Sveikatos apsaugos ministerijos, o nelicencijuotų medicinos darbuotojų sąrašus iki rugpjūčio 3 d. turi pateikti savivaldybės.

KOKIUS DARBUOTOJUS SAVIVALDYBĖS GALI ĮTRAUKTI Į NELICENCIJUOTŲ MEDIKŲ SĄRAŠUS?

Savivaldybių administracijos teikia sąrašus nelicencijuotų medikų, dirbusių COVID–19 pandemijos metu: paramedikų ir greitųjų pagalbos automobilių vairuotojų, infekcijų kontrolės specialistų, klinikos laborantų (kurie ėmė tepinėlius dėl COVID-19), slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų bei ergoterapeutų. Paslaugos bus suteikiamos tik asmenims, esantiems sąraše.

AR GALI PRIEMONE PASINAUDOTI ODONTOLOGAI, BURNOS HIGIENISTAI?

Negali.

AR GALI PRIEMONE PASINAUDOTI PARAMEDIKAI, GREITOSIOS PAGALBOS VAIRUOTOJAI?

Taip, paramedikai ir greitosios pagalbos vairuotojai taip pat galės pasinaudoti, tačiau savivaldybės iki tol turės pateikti jų sąrašus.

AR GALIU ILSĖTIS SU ANTRĄJA PUSE, ŠEIMA AR DRAUGAIS?

Minėtame pristatyme VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas paaiškino, jog nurodyta 200 € suma skirta tik paties mediko poilsiui. Norint vykti su antrąja puse, šeima ar kitais asmenimis, už jiems teikiamas paslaugas reikės sumokėti papildomai.

KIEK PASIŪLYMŲ GALĖSIU ĮSIGYTI?

Vienam sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui yra skiriama 200 € su PVM. Ši suma į dalis neskaidoma, už ją poilsį gali įsigyti iš vieno pasirinkto turizmo paslaugų teikėjo, o juo pasinaudoti - tik vieną kartą.

AR REIKĖS KAŽKIEK SUMOKĖTI PAČIAM?

Jei įsigysi pasiūlymą iki 200 €, tuomet pačiam mokėti nieko nereikės. Tačiau visuomet gali nusipirkti ir brangesnį pasiūlymą su daugiau nakvynių, geresnėmis ar papildomomis paslaugomis. Tokius taip pat rasi mūsų parengtuose paketuose. Tuomet skirtumą reikės padengti savo lėšomis. Pasirinkus pigesnį, skirtumas liks nepanaudotas.

KADA GALĖSIU PASINAUDOTI?

Ilsėtis galėsi nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki 2020 m. lapkričio 30 d.

KĄ TURĖSIU DARYTI?

Norint pasinaudoti šia galimybe reikės pateikti profesinį pažymėjimą bei jo kopiją ar galiojančios licencijos numerį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją, užpildytą paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją, nurodant, jog šia priemone naudojiesi pirmą kartą. *** Parengta remiantis LR ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu „Dėl kompensavimo turizmo paslaugų teikėjams už sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams suteiktas turizmo paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, LR medicinos praktikos įstatymu, LR slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymu, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešimu spaudai, informacija, pateikta www.atostogosmedikams.lt bei skatinimo priemonės „Atostogų sistema medikams“ pristatomoje konferencijoje.

KONSULTACIJA : +37068753270 ; Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.